JASHTE FASISTES NGA CHANIA – TE MYLLEN ZYRAT E XRISIS AVGJIS TE KESAJ BANDE NAZISTE

Nazistet e Xrisi Avgjis kane hapur «zyra» në rrugën Tzanakaki. Kjo është një sfidë për ndjenjat demokratike e shumicës dërrmuese te banorëve. Ne nuk mund të lejojme nostalgjikus te Hitlerit, kanë një qendër të qytetit nje fole për të nisur sulmet e tyre kundër emigrantëve, studentëve dhe nxënësve për çdo konkurrent njeri, ne cdo nje nuk futet ne mendjen e semure .Ne nuk do ti lejojme te shfrytëzojnë fitimet demokratike që fituam me garat dhe gjakun e njerëzve, në mënyrë që të largojnë! Fuhreri i Xrisi Avgjis  Michaloliakos i tregoi Hitlerit ndjenjat naziste në Këshillin Bashkiak të Athinës,per të mbajtur një minutë heshtje në kujtim të agonist Apostolis Santas luftëtar i rezistencës të se cilët, së bashku me Manolis Glezos uli flamurin nazist nga Akropolit !
Ne nuk do të lejojmë të ketë «zyra» janë pasardhës të trathtareve qe i dhane vendit shumë gjak në luftën kundër fashizmit në Maleme, Kontomari, Kandanos Koustogerako dhe shumë pjesë të tjera të Rezistencës martirizimit. Ne ftojmë sindikatat, shoqatat studentore, këshillat e studentëve, të gjitha organizatat masive te qytetit për të marrë një pozicion të qartë për të mbyllur folenë e neo-nazistëve

Advertisements

Posted on 06/01/2012, in ΚΕΙΜΕΝΑ. Bookmark the permalink. Σχολιάστε.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: